Atgal
  • Titulinis
  • Viskas apie statybas
  • Projekto vystytojas Vytautas tikisi, kad statyba24.lt bus savotiškas atsiprašymas: "kad daugiau niekam netektų susidurti su nekokybišku darbu".

Projekto vystytojas Vytautas tikisi, kad statyba24.lt bus savotiškas atsiprašymas: "kad daugiau niekam netektų susidurti su nekokybišku darbu".

2015 10 22


unnamed (3)-1970a97c7f60c5b3b8436090754d9b12.jpg

Alytiškiui Vytautui Jančiauskui - 29-eri. Karjeros aukštumų jau prieš dešimtmetį jis nusprendė siekti statybų srityje. Kaip sako pats Vytautas, jei nuo pradžių būtų gerai sekęsi, šiandien kuriamas internetinis projektas statyba24.lt jam gal ir nebūtų šovęs į galvą.

Jaunas vyras drauge su kolega Sauliumi ėmėsi kurti interneto svetainę, kuri talpintų objektyvią informaciją ir klientų atsiliepimus apie visus Lietuvoje dirbančius statybų ir apdailos specialistus, architektus, statybų įmones. Projekto vienas iš tikslų - atverti galimybes jauniems, menkai žinomiems, tačiau geriems savo amato žinovams dirbti visoje šalyje bei padėti statybų ar remonto paslaugų ieškantiems žmonėms išsirinkti geriausią darbuotoją, nepermokėti ir gauti kokybišką paslaugą.

Bet svarbiausia, čia yra unikali galimybė prisistatyti save visiškai kitu formatu, parodyti save kaip asmenybę, atskleisti savo požiūrį į darbą video interviu metu ir netgi virtualiai pasivaiksčioti po specialisto objektus. 

Iki šiol žmogaus, kuris galėtų mūsų namuose nudažyti sienas ar iškloti plyteles, buvome įpratę ieškoti klausinėdami pažįstamų ar naršydami socialiniuose tinkluose. Vytautas įsitikinęs, kad neužilgo tai pasikeis - galėsime pasikliauti ne vieno, bet daugybės žmonių atsiliepimais, palyginti paslaugų kainas ir patogiai išsirinkti patikimą specialistą.

Bendraudamas su partneriais, klientais ir draugais, Vytautas pastebėjo, kad rinkdamiesi kūrybinių sprendimų specialistus - architektus, interjero dizainerius - žmonės labai daug dėmesio skiria asmenybei. Kertinėmis apsisprendimo priežastimis tampa bendravimas, specialisto požiūris į darbą ir projektus, didesnį pasitikėjimą klientai pajunta ir išvydę kūrybininką. Todėl projektas statyba24.lt suteiks lankytojams galimybę pamatyti ir išgirsti specialistus video klipuose, sužinoti ne tik jų turimą profesinę patirtį, bet ir požiūrį į darbą, klientus, net - gyvenimą. 

Idėją „pakišo“ bankrotas

 

2006-aisiais Vytautas įsteigė savo pirmąją apdailos paslaugų įmonę. Prieš ekonominę krizę išaugusi paklausa leido suklestėti, tačiau neilgam. Dar nesulaukus ekonominio nuosmukio, Vytautui teko skelbti bankrotą. Pagrindinė to priežastis - gerų specialistų trūkumas. Vytautas pasakoja, kad niekaip nesisekė jų rasti. Nekokybiškai darbus atlikę ir dingę darbuotojai užkrovė įmonei tokią kompensacijų klientams naštą, kurios ši ilgainiui nebepakėlė.

Vytautas dar iki šiol jaučia kaltę dėl nuviltų klientų. Nekokybiškai dirbantys ir atsakomybės nejaučiantys darbuotojai verčia klientus abejoti ne tik konkrečiomis paslaugų įmonėmis, bet ir visa statybos rinka apskritai. Išgyvenęs ne vieną panašią situaciją, Vytautas tikisi, kad naujasis jo projektas bus savotiškas atsiprašymas ir užtikrinimas, kad užsakovai turės daugiau galimybių visapusiškai įvertinti specialisto kompetencijas.

Išmokęs skaudžią pamoką, Vytautas ėmė ieškoti būdų atrasti gerus, patikimus statybų specialistus. Jei jų rasti nepavyksta didelei, pelningus užsakymus vykdančiai įmonei, kaip juos ras namuose remonto darbus atlikti norintis žmogus?

Oficialiais duomenimis, Lietuvoje statybų paslaugas teikia kiek daugiau nei 100 tūkst. asmenų. Pasak Vytauto, maždaug 90 proc. iš jų šiandien neįmanoma rasti nei internete, nei kokiose nors duomenų bazėse. Jauni specialistai, dirbantys ne Vilniuje, yra žinomi tik savo miestuose ar miesteliuose, todėl nesulaukia užsakymų iš kitur, o vilniečiai, ieškantys statybų specialisto, iki šiol galėdavo pasiekti tik dirbančiuosius sostinėje.

 

Padės į Lietuvą sugrąžinti emigravusius tautiečius

 

Kai apie liepą vystyti pradėtą projektą Vytautas papasakojo statybų srityje dirbantiems pažįstamiems, sulaukė daugybės teigiamų vertinimų ir raginimų – esą, Lietuvoje seniai reikėjo tokios atviros duomenų bazės.

Tačiau netikėčiausia buvo šiuo metu Norvegijoje dirbančių kolegų reakcija. Jie yra tikri, jog statyba24.lt padės jiems tapti matomiems, gauti daugiau užsakymų Lietuvoje ir grįžti gyventi bei dirbti į Tėvynę.

Vytautas juokauja, kad naujasis projektas turėtų būti itin aktualus į užsienį uždarbiauti išvykusių statybų specialistų žmonoms: juk tai puiki galimybė susigrąžinti, mėginantį išlaikyti šeimą, vyrą namo ir užsitikrinti sotų gyvenimą Lietuvoje.

Ir iš tiesų, šiandien liūto dalį užsakymų Lietuvoje gauna didžiosios įmonės, o ne pavieniai specialistai. Taip yra dėl įmonių žinomumo ir keliamo pasitikėjimo – neturime jokių galimybių patikrinti individualiai dirbančio žmogaus darbo kokybę, nežinome ir to,  ar jo prašoma kaina nėra per didelė.

Tokia situacija verčia dažną specialistą ieškoti uždarbio svetur – daugybė jų  paliko Lietuvą ir šiandien dirba Norvegijoje, Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje. Statyba24.lt dėka jie visi turės galimybę sulaukti užsakymų ir grįžti jų įgyvendinti čia.

 

Skatins specialistus tobulėti

 

Vytautas įsitikinęs, jog Lietuvoje šiandien dar trūksta statybų kultūros: dalinimosi patirtimi, galimybių ir noro tobulėti. Todėl projektas statyba24.lt sieks ne tik pristatyti specialistus, bet ir pasiūlyti jiems galimybes mokytis iš geriausiųjų.

Puikus pavyzdys – Japonija. Šalis, kurioje klientai yra įpratę matyti darbus atliekantį specialistą ir jį atidžiai stebintį mokinį – jis perima statybų meną iš vyresnio kolegos, klausosi jo patarimų, todėl vos tik pradėjęs dirbti išvengia daugybės klaidų ir darbus atlieka kokybiškai. Ilgainiui taip į statybas imsime žiūrėti ir Lietuvoje, mano Vytautas.

Statyba24.lt padės specialistams spręsti ir mokesčių bei pajamų deklaravimo klausimus. Šiais, neretam specialistui sudėtingai skambančiais ir varginančiais klausimais pasirūpins projekte dirbantys finansų konsultantai. Tokia idėja Vytautui kilo supratus, kaip dažnai mūsų šalyje nėra vykdoma tvarkinga finansinė apskaita dėl paprasčiausios priežasties – ji tiesiog yra pernelyg sudėtinga.

Sujungęs norą padėti geriems statybų specialistams tobulėti, dirbti skaidriai ir gauti daugiau užsakymų visoje Lietuvoje bei galimybę klientams rasti geriausius specialistus už teisingą kainą, Vytautas savo projektu tikisi iš esmės pakeisti statybų rinką Lietuvoje.