Atgal
  • Titulinis
  • Viskas apie statybas
  • Interjero dizainerė iš Japonijos: specializuojuosi moderniuose dizainuose, bet esu kūrusi ir lietuviško istorinio kaimo interjerą

Interjero dizainerė iš Japonijos: specializuojuosi moderniuose dizainuose, bet esu kūrusi ir lietuviško istorinio kaimo interjerą

2015 10 19


unnamed (2)-10cab2c96f4eb3d695e126df490fc506.jpg

Interjero dizainerė iš Japonijos: specializuojuosi moderniuose dizainuose, bet esu kūrusi ir lietuviško istorinio kaimo interjerą

 

Profesinį kelią pradėjusi Jungtinėse Amerikos Valstijose, šiandien interjero dizainerė iš Japonijos Akiko Tutlys kuria Lietuvoje. Nors įrankių ambicingiems projektams įgyvendinti čia kartais pritrūksta, Akiko sako, kad ją žavi lietuvių drąsa ir noras išmėginti naujoves. 

Prieš 13 metų atvykusi į Lietuvą dizainerė uoliai atsidėjo lietuvių kalbos pamokoms. Įgijusi pirmuosius jai tuomet dar svetimos ir sudėtingos kalbos, kuria šiandien kalba gražiai ir taisyklingai, pradmenis, Akiko įsidarbino legendinio architekto Algirdo Kaušpėdo įmonėje. Taip jau sutapo, kad kaip tik tuo metu vienam jo klientų reikėjo japoniško interjero idėjų.

 

Darbas su A. Kaušpėdu dizainerei padėjo geriau suprasti mūsų kultūrą ir požiūrį į interjerą. Ilgainiui lietuviška architektūra Akiko tapo tokia artima, jog vienam iš klientų ji net sukūrė namus, primenančius istorinį lietuvišką kaimą.

 

JAV studijavusi industrinį meną ir savo karjerą ten pradėjusi nuo biurų projektavimo įmonės, šioje srityje dizainerė dirbo ir grįžusi į Japoniją. Lietuvoje ji ėmėsi privačių namų, butų ir kitų asmeninių erdvių interjero sprendimų. Kaip sako Akiko, interjero dizainas, dėmesys detalėms jai - širdžiai artimiausia veikla.

 

Dizainerė dažniausiai sulaukia modernių sprendimų ieškančių žmonių skambučių. „Jie sako, jog tikisi, kad pasiūlysiu ką nors naujo, ką nors kitokio“, - džiaugiasi drąsių sprendimų nevengianti specialistė. Jos kūriniuose darniai apjungiami modernumas ir jaukumas puikiai atspindi klientų, šiandien taip dažnai ieškančių originalių, dar nematytų idėjų, norus.

 

Akiko įsitikinusi, jog dizainerio darbas - ne tik įgyvendinti kliento norus, bet ir kurti visumą. Pasak jos, žmonės labai dažnai žino, kokių tikslių detalių jie nori savo namuose, tačiau gražios detalės dažnai nedera tarpusavyje ar kuria visai ne tokią atmosferą, kokios norėtųsi.

 

„Jau nuo pirmos minutės, kurdama naują projektą, aš stengiuosi pamatyti visumą: visą erdvę, jos spalvas, užpildymą, smulkiasias detales“, - dizainerė sako visuomet ieškanti, kaip, pasitelkiant klientų norimas detales, sukurti tokius namus, kuriuose viskas derėtų, būtų jauku ir niekada nesinorėtų išeiti.

 

Savo namus Vilniuje pati sukūrusi Akiko juokaudama pavadino tai kančia. Dizainerė pasakoja, jog galvoje turėjo tiek daug galimų gražių namų variantų bei idėjų, kad išsirinkti buvo be galo sunku. Tačiau paklausta, ar kasdien grįžusi namo bando ką nors keisti, atnaujinti interjerą, dizainerė užtikrintai purto galvą.

 

„Kaskart, kurdama namus, savo ar svetimus, stengiuosi viską padaryti taip, kad jie džiugintų kasdien. Tad ir savo namų keisti nenoriu – džiaugiuosi tuo, kaip jie atrodo, man juose jauku“, - sako ji.

                                                                                                                

Klientams Akiko piešia erdvinius eskizus. Juose galima rasti viską – ir pagalvėlių spalvas, ir užuolaidų raštus. Tuomet, sako ji, klientams namus įsirengti tampa labai paprasta – vaikštant parduotuvėje užtenka pasižiūrėti į eskizą ir akimirksniu tampa aišku, kokius baldus, medžiagas ar interjero detales pirkti.

 

Norint gyventi stilinguose ir jaukiuose namuose, nėra būtina turėti itin daug pinigų. Akiko sako prisitaikanti prie skirtingų biudžetų, o skoningos interjero detalės neprivalo kainuoti itin daug. Svarbiausia, pasak jos – kurti derančią, jaukią patinkančių detalių visumą.